Skip links

INVISALIGN®

Przezroczyste nakładki Invisalign® są dyskretne, zdejmowane i pasują do Twojego stylu życia. Wyniki możesz zobaczyć po upływie zaledwie sześciu miesięcy (w zależności od złożoności Twojego przypadku).
Metalowe aparaty ortodontyczne są powszechne wśród dzieci i nastolatków, jednak dorośli mogą preferować bardziej dyskretne i wygodne rozwiązanie, aby zachować pewność siebie w kontaktach społecznych i przedsięwzięciach zawodowych. Leczenie Invisalign® to dyskretna, szybsza, bardziej komfortowa i przewidywalna metoda prostowania zębów u dorosłych. Niezależnie od wieku, przezroczyste nakładki Invisalign® mogą dać Ci wymarzony uśmiech.
Marka Invisalign® informuje o skuteczności popartej 13 milionami uśmiechów. Dzięki naszej współpracy z Invisalign® uzyskujesz dostęp do spersonalizowanego leczenia bazującego na latach badań i informacjach zebranych od milionów pacjentów.

INVISALIGN®

Odkryj różnicę, wybierając leczenie Invisalign®. Innowacyjny system prostowania zębów podbijający świat. Poznaj poglądowy proces.

#1 PIERWSZA WIZYTA KONSULTACYJNA

W przypadku leczenia Invisalign® nasz przeszkolony zespół w zakresie systemu Invisalign® wykona szybkie i precyzyjne cyfrowe skany 3D Twoich zębów za pomocą skanera iTero™ Element i będzie z Tobą współpracował, aby opracować indywidualny plan leczenia, który zaakceptujesz.

#2 ODEBRANIE NAKŁADEK

Gdy zgłosisz się po swoje pierwsze nakładki, ocenimy Twój uśmiech, zapewniając najwyższe standardy leczenia od samego początku. Przezroczyste nakładki Invisalign® są wykonane z elastycznego materiału SmartTrack™ i są laserowo przycinane do linii dziąseł w celu zapewnienia większego komfortu podczas leczenia.

#3 RUTYNOWE KONTROLE

Badania kontrolne będą odbywać się co mniej więcej 6–8 tygodni. Celem tych wizyt jest monitorowanie postępów leczenia i odbiór kolejnego zestawu nakładek. Funkcja Invisalign® Virtual Care5 w aplikacji My Invisalign™ pozwoli również nam śledzić Twoje postępy i przekazywać Ci informacje zwrotne zdalnie pomiędzy wizytami bezpośrednimi.

#4 UŚMIECHAJ SIĘ, PROSTO

Teraz, gdy Twój uśmiech zmienił się dzięki najbardziej zaawansowanej na świecie przezroczystej nakładce, właśnie tak zachowasz prostszy uśmiech, który tak kochasz.

NAKŁADKI

INVISALIGN®
✔ Wykonane z materiału smarttrack™.
✔ Łatwość wyjmowania przed jedzeniem, piciem i nitkowaniem zębów.
✔ Bez pilnych wizyt z powodu pękniętych drutów.
✔ Prawie niewidoczne.
✘ Zbudowane z tradycyjnych stałych zamków i drutów.
✔ Każda nakładka jest dokładnie dopasowana do linii dziąseł, zapewniając optymalny komfort i wygląd.
✔ Objęte planami ubezpieczenia ortodontycznego.

TRADYCYJNY

APARAT ORTODENTYCZNY
✘ Wykonane z materiału smarttrack™.
✘ Łatwość wyjmowania przed jedzeniem, piciem i nitkowaniem zębów.
✘ Bez pilnych wizyt z powodu pękniętych drutów.
✘ Prawie niewidoczne.
✔ Zbudowane z tradycyjnych stałych zamków i drutów.
✘ Każda nakładka jest dokładnie dopasowana do linii dziąseł, zapewniając optymalny komfort i wygląd.
✔ Objęte planami ubezpieczenia ortodontycznego.

STŁOCZONE ZĘBY

INVISALIGN®
Gdy w szczęce jest za mało miejsca, aby normalnie pomieścić zęby, mogą się one stłoczyć, zachodzić na siebie i obracać oraz być wypychane do przodu lub do tyłu. Stłoczone zęby mogą utrudniać poprawne mycie i nitkowanie zębów. Taka sytuacja ułatwia rozwój płytki nazębnej, kamienia nazębnego i szkodliwych bakterii – co może w końcu doprowadzić do próchnicy zębów i chorób dziąseł. Stłoczenie zębów może się też pogłębiać z upływem czasu.

ZGRYZ OTWARTY

INVISALIGN®
Jeśli górne i dolne zęby nie stykają się po zamknięciu ust, lekarz nazywa to zgryzem otwartym. Zgryz otwarty może utrudniać żucie i gryzienie niektórych popularnych rodzajów żywności, np. Jabłek.

PRZODOZGRYZ

INVISALIGN®
Przodozgryz występuje, gdy po zamknięciu ust dolne przednie zęby znajdują się przed przednimi zębami górnymi. W wielu przypadkach przyczyną takiego ustawienia może być nadmierne wysunięcie dolnej szczęki. Przodozgryz może utrudniać prawidłowe żucie i wyraźne mówienie oraz szybsze ścieranie się zębów.

PROSTSZE ZĘBY

INVISALIGN®
Podoba ci się twój uśmiech, ale jednak czegoś mu brakuje. Być może zbliża się jakaś specjalna okazja albo chcesz poczuć się pewniej w pracy. Niewielkie poprawki mogą sprawić ogromną różnicę, a dzięki leczeniu Systemem Invisalign® możesz zobaczyć zmianę bardzo szybko.

NAGRYZ PIONOWY

INVISALIGN®
Z nagryzem pionowym mamy do czynienia, gdy górne przednie zęby zachodzą na dolne przednie zęby. U większości osób występuje przynajmniej niewielki nagryz pionowy. Gdy nagryz pionowy jest zbyt duży, lekarz może określić go jako zgryz głęboki. Może on powodować wiele problemów, od ścierania zębów po bóle szczęki. Nagryz pionowy określa się procentowo, idealny jest wynik od 5 do 25%.

ZGRYZ KRZYŻOWY

INVISALIGN®
Jeśli po zamknięciu zębów niektóre z przednich zębów znajdują się za zębami dolnymi – zamiast tak jak powinny, przed – lekarz nazywa takie ustawienie zgryzem krzyżowym. Zgryz krzyżowy może powodować ścieranie lub odłamywanie zębów. Może też powodować cofanie się dziąseł lub małe szczeliny nad linią dziąseł. Tego typu uszkodzenia mogą prowadzić do bolesności dziąseł lub nawet ubytków kostnych.

SZPAROWATOŚĆ

INVISALIGN®
Gdy odstęp pomiędzy co najmniej dwoma zębami jest nadmierny, lekarz nazywa to problemem dotyczącym rozstawu zębów lub szparowatością. Szparowatość może umożliwić powstawanie kieszonek pomiędzy zębami i dziąsłami, w których może utknąć jedzenie. Przez nie dziąsła mogą być tkliwe i bolesne, mogą się też rozwinąć choroby dziąseł.